Widget kursy walut na Twojej stronie

Jeśli chcesz umieścić na swojej stronie internetowej aktualne kursy walut, wystarczy skorzystać z naszego widgetu KursyWalutNBP.eu.

W celu instalacji należy posłużyć się poniższym kodem, który powinien zostać wklejony w miejscu wyświetlania kursów walut.

Widget kursy walut 2

Widget umożliwia również przekazywanie dwóch parametrów:

  • Parametr currencies odpowiada za wyświetlanie wybranych walut. Standardowo są to: dolar amerykański (USD), funt szterling (GBP), frank szwajcarski (CHF) oraz euro (EUR). Jeśli chciałbyś wyświetlić inne waluty, należy w adresie widgetu dodać kod: ?currencies=[waluty], gdzie [waluty] to lista kodów walut (ISO 4217) oddzielonych przecinkami. Poniżej przykład wraz z efektem działania.

Widget kursy walut

  • Parametr encoding jest odpowiedzialny za poprawne kodowanie pobranego tekstu. Standardowo widget kodowany jest w systemie utf-8. Jeśli jednak Twoja strona wymaga innego systemu kodowania (np. iso-8859-2) odpowiednie użycie parametru encoding pozwoli na zabezpieczenie się przed wyświetleniem tzw. krzaków. Zmiana kodowania przebiega w ten sam sposób, jak zmiana wyświetlanych walut. Należy po adresie widgetu dodać kod: encoding=[kodowanie], gdzie [kodowanie] to wybrany system kodowania. Trzeba zwrócić uwagę, że łącznikiem nazw kolejnych paremtrów jest znak & a nie ?. Poniższy przykład pokazuje sposób użycia obu parametrów na raz.

Widget kursy walut 3